Oprogramowanie

illustration
Cena regularna: 400.00 netto / Rok Cena promocyjna: 360.00 netto / Rok *

Dodatek Optima: Linki do płatności

Dodatek umożliwia automatyczne generowanie oraz wstawianie na formularze wiadomości e-mail w Optimie - linków do płatności online (PayU).

Linki mogą być wstawiane na dowolnym szablonie e-mail, dla dowolnych dokumentów handlowych, w tym proform oraz faktur sprzedaży.

Rozwiązanie jest alternatywą dla obecnie ograniczonej funkcjonalności Comarch Apfino. Nie posiada ograniczeń dotyczących kwot płatności, może dotyczyć dowolnych dokumentów handlowych, natomiast prowizje są pobierane zgodnie z umową między Klientem a PayU S.A. Opłata za dodatek jest jednorazowa oraz zawiera usługę instalacji u klienta. Rozwiązanie działa z Comarch ERP Optima w wersji stacjonarnej.

automatycznie umieszczony link na formularzu
automatycznie umieszczony link na formularzu
panel płatności
panel płatności

Co potrzebuje do uruchomienia dodatku?

Umowę z payU S.A. Niezbędne informacje znajdziesz tutaj: https://poland.payu.com/oferta-handlowa/ oraz Comarch ERP Optima (moduł Handel) w wersji stacjonarnej.

Niezbędna będzie konfiguracja (przeprowadzona przez nas), w której należy wprowadzić dane połączenia do serwera SQL Optimy oraz klucze integracje z payU.


Jakie korzyści przynosi umieszczanie linków?

  • klient może wykonać płatność w dowolnej formie online, w tym BLIK, kartą czy za pomocą bankowość online
  • mniejsza zwłoka w płatności. Zamiat żmudnego przepisywania danych do płatności, klient wykonuje ją kilkoma kliknięciami
  • łatwiejsze rozliczanie płatności. Nie ma mowy aby klient pomylił się w tytule płatności, ponieważ nie musi jej wprowadzać
  • system payU umożliwia klientowi płatność ratalną lub odroczoną. Ty natomiast, otrzymujesz pieniądze niezwłocznie
  • klient otrzymuje dodatkową wiadomość email od wiarygodnego dostawcy płatności online
  • korzyści wizerunkowe - płatności online to obecnie standard


Czy link ma okres ważności?

Tak. Zgodnie z polityką payU, link do płatnośc musi mieć zdefiniowany okres ważności. Domyślnie są to 24 godziny, ale w konfiguracji programu można wprowadzić inny okres.

Czy można określi wysokość kwoty od której linki będą generowane?

Tak. W konfiguracji programu możemy określić widełki cenowe. W przeciwieństwie do Comarch Apfino, nie ma ograniczenia wysokości kwoty płatności (chyba, że wprowadzi ją payU S.A)

Czy można umieścić link na wydruku PDF?

Nie. Link jest umieszczany w treści szablonu wysyłki email, wraz z którą wysyłany jest wydruk PDF. Ponadto, jeśli kontrahent ma wprowadzony poprawny adres e-mail, otrzyma powiadomienie z service@payu.com o wygenerowanej nowej płatności. Eliminuje to potrzebe dodatkowe umieszczania linku na wydrukach.

Czy można wygenerować link dla proformy?

Oczywiście. Link domyślnie generowany jest dla każdego dokumentu handlowego. Podczas wdrożenia możemy jednak zdecydować o tym, dla których dokumentów będzie on generowany.

Czy mogę wyłączyć generowanie linków?

W dowolnym momencie. Okno programu umożliwia zatrzymanie procesu w dowolnym momencie. Pytanie tylko po co, skoro to same korzyści :)

Jaki będzie opis płatności widoczny dla klienta?

Przykładowo: "opłata za FPF/1/2022". Opis można skonfigurować samodzielnie i może zawierać on numer dokumentu.

Czy można połączyć aplikację z innym system płatności?

W planach istnieje rozbudowa o integrację z paynow. Jeśli pojawi się zapotrzebowanie aplikacja może obsługiwać również inne systemy płatności.zobacz również: konwerter PayU MT940 Optima.