Blog

Wszystko co musisz wiedzieć o wszystko.pl

Michał Słowik, piątek, 16 czerwca 2023 08:38

Wszystko co musisz wiedzieć o wszystko.pl
Fotografia: Abruzzo

Nowy marketplace od Comarch swoją premierę zapowiedział na koniec czerwca 2023 roku. Premiera została poprzedzona kilkumiesięcznymi testami konsumenckimi, w których mieliśmy okazję uczestniczyć. Wszystko.pl zapowiada się mocną konkurencją dla popularnych platform sprzedażowych, takich jak Allegro czy Amazon Polska, które zdążyły zakorzenić się w Naszej cyfrowej przestrzeni. Platforma nie stawia na rewolucyjne innowacje, ale kieruje się trendem prostoty i przejrzystości. Wszystko.pl ma na celu zapewnienie klientom prostego procesu zakupowego, bez uczucia przeładowania informacjami. Dodatkowo w planach jest udostępnienie konsumentom dedykowanej mobilnej aplikacji.

Wszystko.pl wykorzystuje nie tylko doświadczenie handlowe Comarchu, ale również skorzysta z doświadczenia swoich starszych braci. Jedną z największych bolączek przedsiębiorców jest z pewnością wysokość prowizji za sprzedaż pobieranych przez Allegro czy Amazon. W niektórych kategoriach produktowych wynoszą one nawet 10%. Przykładowo:

Kategoria Amazon Allegro
Komputery 7% 9,5%
RTV i AGD 10-15% 9%
Dom i Ogród 9-15% 10 %
     

Same prowizje za sprzedaż nie stanowią wszystkich opłat ponoszonych przez Sprzedawców. Odpowiedzią na tak wysokie koszty jest nowy marketplace, oferujący 0% prowizji za sprzedaż oraz brak jakichkolwiek opłat za prowadzenie konta. Ponadto platforma oferuje skuteczne zaplecze marketingowe, zasięgowymi kampaniami reklamowymi, które prowadzi. Tym samym, przynajmniej w początkowym okresie swojego funkcjonowania vs allegro - wypadnie bezkonkurencyjnie z punktu widzenia Sprzedających.

Ponadto serwis wszystko.pl udostępnia interfejsy komunikacyjne API, dzięki którym możliwe będzie wykonanie integracji nawet z własnymi autorskimi systemami magazynowymi i księgowymi. Integracja z systemem Comarchu to oczywiście standard, który nie wymaga wnoszenia żadnych dodatkowych opłat. Informacje o stanach magazynowych są płynnie aktualizowane, a każdy zakup automatycznie generuje dokumenty księgowe w systemach Comarch.

Przyszłość serwisu

Rozważanie przyszłości platformy to czyste spekulacje. Sceptycy podają przykład Shopee, które zakończyło swoją działalność w Polsce w styczniu w 2023 roku. Z obecnie dostepnych informacji wynika jednak, że główną przyczyną wycofania się z naszego rynku był trudny gospodarczo rok 2022r. Za wszystko.pl stoi lider oprogramowania typu ERP w Polsce, firma z ugruntowaną pozycją na rynku i dużymi możliwościami finansowymi. Dodatkowemu, darmowemu kanałowi sprzedaży odmówić się nie da. Trzymamy kciuki za rozwój platformy zarówno jako konsumenci jak i sprzedawcy.